Sunt fascinante, atrag privirile chiar și celor mai puțin interesați de domeniu și au în spate povești care merită ascultate. Prahovenii au din nou ocazia să le revadă și să stea de vorbă cu proprietarii lor.
Sâmbătă, 22 octombrie, în parcarea Ploiești Shopping City, între orele 10 și 14, va fi ediția de toamnă a întâlnirii celor din clubul Retromobil.
Mereu apar exemplare noi, în sensul în care proprietarii au finalizat lucrările complexe de restaurare și de acum sunt pregătiți să își etaleze bijuteriile pe patru roți.
Desigur, vor fi și mașini pe care le-ați mai văzut, dar fiecare reîntâlnire cu ele este la fel de captivantă. Clubul Retromobil – filiala Prahova – promite că proprietarii mașinilor de epocă vor fi și de această dată deschiși la discuții și dispuși să ofere detalii nu doar pasionaților.